fbpx

Ajdini: Zgjedhjet presidenciale do të konfirmojnë prirjet properëndimore të vendit

Analisti dhe strategjisti Gazmend Ajdini, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat tha se zgjedhjet presidenciale të prillit. Ai tha se në këto zgjedhje do të shihen dy konceptet finale, anëtarësimin në NATO dhe BE. Ai theksoi po ashtu se si në këto zgjedhje do të shihet qartë, madje, edhe koncepti i mënyrës së anëtarësimit të vendit në këto aleanca.