fbpx

Arrestohet një person që falsifikoi certifikata për statusin e veteranit të luftës

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar në Skenderaj për veprën penale falsifikim i dokumenteve dhe mashtrim.

Sipas policisë, i njëjti iu ka mundësuar katër personave certifikata të veteranëve të luftës e të cilët më pas kanë përfituar pensionin si veteranë në mënyrë të paligjshme.

Në njoftim thuhet se me urdhër të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.