fbpx

Çfarë thanë dëshmitarët që përjetuan sulmin terrorist në Xhami (VIDEO)

Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re, por edhe të dëshmitarëve që e përjetuan dhe arritën ti mbijetojnë sulmit terrorist, sot, në xhami në Zelandën e Re.

Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm në një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë 49 vetë.

Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në twitter si Brenton Tarrant, transmetoi në mënyrë masive në xhami.

Në këtë video (pamje të rënda) shihet sulmuesi duke shtënë me armë brenda xhamisë.