fbpx

Interi kërkon sulmuesin e Fiorentinës

Football League Serie A-Lazio vs Fiorentina-Rome 07-10-2018 in the picture Federico Chiesa

Inter do të bëjë një revolucion në skuadër, andaj tashmë ka një plan. Skuadra italiane po tenton që ta transferojë Federiko Kiezan nga Fioretina në afatin kalimtar veror, raporton lajmi.net . Sulmuesi 21-vjeçar ka shënuar pesë gola dhe ka bërë tri asistime në këtë sezon në 27 paraqitje, andaj Inter i do shërbimet e tij. Por, në garë për Kiezan janë edhe skuadrat si, Napoli, Juventus dhe Milan, që gjithashtu e duan transferimin e tij.