fbpx

Lionel Mesi, mjeshtër edhe në ping pong?! (video)

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi, nuk është vetëm një mjeshtër futbolli, që shënjestron dhe tund rrjetat e portierëve kundërshtarë në fushat e blerta. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka demonstruar aftësitë e tij edhe në ping-pong. Argjentinasi katalanas synonte të godiste një top ping-pongu të vendosur në majë të një shisheje plastike. Pasi dështoi në goditjen e parë, 31-vjeçari arriti ta rrëzonte topin e vogël në tentativën e dytë.