fbpx

Lista ATP, Xhokoviq para Nadalit dhe Zverevit

Federata e Tenisit Ndërkombëtar shpalosi renditjen më të re të tenistëve , ku Novak Xhokoviq mban pozitën e parë , duke kaluar javën e 243 -të në kreun e listës ATP, edhe përpos paraqitjes së dobët të turneut të parë Masters në “Indian Uells”. Pas tij janë Rafeal Nadal dhe Aleksandar Zverev, ndërsa një lëvizje të madhe pozitive shënoi Dominik Tiem, që u ndal në vendin e katërt. Federer shënoi rrënie për një pozitë dhe mban pozitën e 5-të, ndërsa në mesin e 10 tenistëve më të mira janë edhe Kei Nishikori, Kevin Anderson, Huan Martin Del Potro, Xhon Izner dhe Stefanos Cicipas.