fbpx

Mot kryesisht stabil dhe me diell, temperaturat në rritje

Moti sot në Maqedoni do të jetë me kryesisht me diell.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 2 deri 7 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 9 deri 13 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 7 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 15 gradë Celsius