fbpx

Një shqiptare mes 12 vajzave më seksi në botë

Portali “Web Mag” ka bërë një klasifikim të 12 femrave më seksi në planet. Nuk kishte sesi në mesin e më të bukurave të mos ishte dhe një vajzë shqiptare.

Tika Camaj është modelja shqiptare e cila jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo ka sfliluar për shumë marka të njohura, ku ka rënë në sy për levizjet e saj tepër sensuale.

Ajo është shqiptarja e parë që ka sfiluar në pasarelat e brendit prestigjioz “Victoria’s Secret.” Por supermodelja ka dhe pasione  të tjera. Tika është praktikuese e arteve marciale, madje është shpallur edhe kampione në Taekwondo.