fbpx

Rrëzohet aeroplani, humbin jetën 13 persona

Trembëdhjetë persona dje e kanë humbur jetën kur një aeroplan privat u rrëzua në rajonin midis Nevadas dhe Monterej, kumtuan autoritetet e shtetit federal amerikane Koauila.

Në fluturake ka pasur dhjetë udhëtarë dhe tre anëtarë të ekuipazhit. Në këtë aksident nuk ka persona të mbijetuar.

Ministria e Komunikacionit të Meksikës paraprakisht kumtoi se aeroplani “Bombardues Çelinxher 601” i cili ka fluturuar nga Las Vegas, SHBA drejt Monterej është zhdukur nga radarët.

Aeroplani është nisur nga Las Vegas deri në Monterej. Udhëtarët ishin duke u kthyer nga një ndeshje boksi në qytetin amerikan.