fbpx

Takimi Zaev-Mickoski, reagon Sela

Deri sa në Qeveri po zhvillohet takimi mes kryeministrit, Zoran Zaev dhe liderit të opozitës Hrictijan Mickoski. Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka reaguar ne profilin e tij në Facebook, duke shkruar për padrejtësinë kundrejt partive tjera, e sidomos atyre shqiptare.

“Kur i duhen votat e shqiptarëve, takim me gjith liderët e partive politike. Kur i duhet shteti, takim vetem me liderin partner qe ka për shtetin- Mickovskin.Prandaj, JO shoqëri e përbashkët për të gjithë, por shtet për të gjithë”, ka shkruar Sela.

Ndryshe, në takimin e liderëve pritet të diskutohen më shumë çështja ndër të cilat zgjedhjet presidenciale si dhe fati i Prokurorisë Speciale. Zaev dje tha se takimi nuk është i formatit në të cilin duhet të marrin pjesë më shumë liderë të partive, pasi për të me rëndësi është të flas siç tha ai me shefin e opozitës.