fbpx

Televizioni i famshëm gjerman bënë revolucion në transmetimin e ndeshjes Gjermani-Serbi

Mbrëmë është zhvilluar ndeshja miqësore në mes të Gjermanisë dhe Serbisë e zhvilluar në “Wolksvagen Arena” në Wolfsburg.

Ndeshja u transmetua drejtpërdrejtë në televizionin gjerman, RTL.

Për herë të parë në histori të transmetimeve drejtpërdrejtë komentimi është përcjellë me titra për personat e shurdhër.

Ky është një revolucion tjetër i transmetimeve të ndeshjeve që po bëhen në vendet e zhvilluara.