fbpx

Theresa May dënon sulmin e dhunshëm në Zelandë të Re

Si pasojë e sulmeve me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 49 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 45 persona janë lënduar.

Rastin e ka dënuar edhe kryeministrja e Britanisë, Theresa May.

“Në emër të Mbretërisë së Bashkuar, ngushëllimet më të thella për popullin e Zelandës së Re pas sulmit të tmerrshëm terrorist në Christchurch”.

“Ne jemi me të gjithë ata që janë prekur nga ky akt i dhunshëm i dhunës”.