fbpx

Turqi, kandidati çmonton parkun e lojërave pasi nuk arriti të rizgjidhet

Mehmet Akyol, në Turqinë veriore, shkatërroi një shesh lojërash për fëmijë që kishte ndërtuar një javë më parë pasi humbi në zgjedhjet lokale të së dielës, raporton gazeta Cumhuriyet.

Akyol, i cili ka qenë kandidat në qytetin Yenidoğanlar në provincën veriore të Zonguldak për 20 vjet, filloi të çmonton parkun e lojërave për fëmijët  dhe fillojë t’i ngarkonte në makinën e tij personale.

Banorët e penguan Akyolin që të largonte pajisjet dhe ata incizuan atë në telefonatë e tyre ku shihet duke e çmontuar parkun.